Bár társaságunk elkötelezett híve a távfelügyelet autóvédelmi megoldásoknak, olyan ügyfeleink számára is megoldást kívánunk nyújtani, akik nem szeretnének havi szolgáltatási díjat fizetni autóik védelmére.
A hagyományos autóriasztó berendezéseknek már nagy hagyománya van. Társaságunk már 1989 óta szerel különböző típusú autóriasztókat, sőt az elmúlt évek alatt – elsősorban a GPS alapú távfelügyelet szolgáltatás fejlesztése kapcsán – saját kódpados autóriasztó berendezés is kifejlesztésre került. Sajnálatos módon az autólopás szinte iparággá nőtte ki magát és a gyakorlati tapasztalatok alapján a gépkocsi gyári védelmi funkció nem nyújtanak igazán megoldást, mert általában semlegesítésük ismert az elkövetők körében. Szinte minden biztonsági szakember arra biztatja a gépkocsi tulajdonosokat, hogy egyedi megoldásokat alkalmazzanak, ha van rá lehetőség alternatív vagy párhuzamos kiépítésben.
Természetesen az autóriasztó berendezések kiépítésével is lehetséges különböző szintű védelmi opciókat biztosítani. Az alapkiépítésű autóriasztó rendszerek – csakúgy, mint a gépjárművek gyári riasztói – általában csak a gépjármű ajtóinak nyitását figyelik, de például, ha a tolvaj az ablak betörésével jut be a gépjárműbe a riasztó csöndben marad. Magasabb szintű védelmet nyújt, ha az alap riasztórendszert kiegészítjük az utasteret figyelő ultrahangos érzékelőkkel, így már védeni tudjuk a gépjárművet az ablakon keresztüli behatolástól is. Ha pedig szeretné, hogy az autóriasztó minden lehetőségét kihasználjuk, felszerelhetjük még emelésérzékelővel, pánikgombbal, tartalék szirénával és akár rablásgátló funkcióval is. Az ezekkel kapcsolatos, legfontosabb információkról a továbbiakban tájékoztatjuk.
Autóriasztó központi egység:
A központi egység feladata a különböző riasztási folyamatok vezérlése, a rendszer aktiválása és hatástalanítása, az érzékelők figyelése, szabotázs körök kontrollja. Alapkiépítésben védi a gépjármű összes ajtaját, csomag- és motorterét. Ezen kívül immobiliserként is funkciónál és meggátolja a gépjármű illetéktelen indítását. A be- és kikapcsolást, valamint a riasztási állapotot az irányjelzők villogtatásával jelzi, emellett hangjelzést is ad riasztás alatt. A riasztó aktuális állapotáról (élesített/alap/riasztási állapot) LED-en keresztül ad visszajelzést a rendszer. A riasztó élesítése és hatástalanítása kódpadról PIN kóddal, vagy távirányítóval történhet, illetve bizonyos gépjármű típusoknál a gépjármű saját távirányítójáról. A Celltrack KS-3 riasztónál a rendszer tudja kezelni a rablási helyzeteket. Amennyiben a gépjármű járó motorja mellett ajtónyitás történik és ezt nem követi a kódpadon PIN kód bevitele, a rendszer meghatározott folyamat szerint leállítja a gépjármű motorját és meggátolja az eltulajdonítást.
Ultrahangos mozgásérzékelő:
A belső térben való mozgás hatására riasztást vált ki.
Emelésérzékelő:
Memorizálja az autó helyzetét a riasztó bekapcsolásának pillanatában, és reagál az olyan változásokra, amelyek az autó elvontatását vagy például valamelyik kerék leszerelését kísérik.
Tartalék sziréna:
Akkumulátoros sziréna, amely vezetékek elvágása esetén is tovább riaszt.
Rablásgátlási funkció:
A rendszer járó motor mellett figyeli a gépjármű ajtajának az állapotát, és ha azok közül bármelyiket kinyitják és visszacsukják, illetve ha 2 percnél hosszabb ideig tartják nyitva, akkor kódot kér. Amennyiben a kódot Ön nem üti be, akkor a berendezés 3 perc múlva leállítja a járművet, és riasztani kezd. A riasztási folyamatot csak a helyes kód megadásával lehet megszüntetni.
Elektromos ablakemelők:
Beépítésével az autó zárásakor az ablakok felemelkednek. Párosítható gyári, illetve univerzális központi zárral, riasztóval. Ujj- vagy egyéb tárgy beszorulás elleni védelemmel van ellátva. A riasztó aktiválásakor automatikusan felhúzza a nyitva hagyott ablakokat.
Akkumulátoros sziréna:
A gépjármű akkumulátorának megbontása esetén vagy kábelvágás esetén is tovább riaszt a riasztó ennek a szirénának az alkalmazásával.